نوشته شده در۰۶ خرداد ۱۳۹۷

برچسب های مزاحم!!!

برچسب های مزاحم!!!

حتما شما هم تا حالا با چنین صحنه های مواجع شدید که ببیند در خونتون پر شده از برچسب های مزاحمی که تبلیغات شغل های مثل لوله بازکنی،تخلیه چاه،وانت بار،آژانس و ... پر شده در و دیوار خونتون و پاک کردن اینها خیلی زمان بر و سخت هستش.حتما شما هم تا حالا شده که چندین هزار تومن خرج خرید سنگ نما و یا نقاشی درب خونتون کردید و صبح که از خواب بیدار شدید و رفتید از نمایی که دیروز درست کردید لذت ببرید ولی دوباره دیدید باز هم این برچسب ها رو خیلی راحت چسبوندن روی نما و در و تابلو و خلاصه هر کجا که جایی داشته باشه واسه چسبوندن و هیچ راهی جز خودخوری و عصابیت و شاید ناسزا گفتن به افراد نداشتید.

چند سالی میشه که بعضی از همکاران ما و بعضا مشاغل دیگر از شیوه ی تبلیغاتی نامناسب یا به اصلاح کثیف نصب برچسب درب منازل و دیوارهای مردم استفاده میکنند که با اعتراض شدید مردم،کارکنان شهرداری و خلاصه تمام افرادی که این برچسب ها را مشاهده میکنند علاوه بر نارضایتی گاها با تماس با همین شماره های روی برچسب علاوه بر اعتراض چند فحش و توهین آبدار نصار آنها میکنن و حتی کسانی که با لحن آرام و منطقی با این افراد صحبت میکنن با جواب گستاخانه فرد پشت خط میشه که : همینی که هست یا از این قبیل... !!!

برای بعضی افراد سوالی در ذهنشان نقش میبندد که آیا واقعا سازمان یا نهادی نیس که به این برچسب ها که زیبایی منازل و شهر را به خطر می اندازند رسیدگی کند و جلوی این حرکت و شیوه ی تبلیغات زشت را بگیرند؟؟!

در جواب این عزیزان باید بگویم که چرا ! نهاد شهرداری هر روزه توسط کارکنان خودش تمام برچسب های دیوارها را با کاردک و ... با کلی سختی و مشقت پاک میکنن و اصطلاحا پاکسازی میکنن ولی بازم شما هر بار که درب منزل خودتون رو نگاه میکنید چند برچسب میبینید. علت این امر اینه که هر شب چندین کارگر برای این شرکت ها و افراد دوباره برچسب میزنند و دوباره همان آش و همان کاسه....! و باید اینم بگم که شهرداری فقط و فقط دیوارها رو تمیز میکنه و کاری به درب های منازل نداره به همین دلیل این اشخاص یاد گرفتن که این برچسب ها رو روی درها میزنند و با این کار چندین هزار تومن خرج برای تمیز کردن و رنگ کردن همین درها روی دست صاحبخونه ها میزارن و وقتی ازشون میپرسن چرا میچسبونین میگن خب راه تبلیغاتیمون همینه دیگ.... واقعا با این همه پیشرفت تکنولوژی هنوزم باید برچسب در خونه ها چسبوند تا مردم زنگ بزنن؟وقتی الان میتونید با یه سرچ ساده توی اینترنت و یا شرکت هایی که خدمات آنلاین ارائه میکنن به تمامی این اطلاعات دسترسی پیدا کرد چرا این روش تبلیغات کثیف رو انتخاب میکنید؟ واقعا راضی میشید که این همه نارضایتی و فحش و ناسزا بهتون بگن و واسه اندک زنگی که بهتون میزنن واسه کار همه چی رو زیر پا بزارن؟باید در جواب بگم که بله! یعنی با تفکر اون همکاران بله !حالا میدونید چرا؟؟!

من خودم از خیلی از این افراد مستقیما سوال کردم و دلیلشو پرسیدم که میشه مهمترین علت و ریشه این کار رو عدم آگاهی این افراد و البته مردم دونست

ولی علت های دیگه ای هم داره مثلا:

۱.چون این برچسب ها هزینه ی پایینی داره نسبت به تبلیغاتی مثل روزنامه که بابت یه آگهی کوچیک هر روز باید ۵۰۰_۵۰ هزار تومن بپردازن! و بعدم با وجود شرکت های قدرتمندی که تبلیغات بزرگ و هزینه های زیادی میکنن واسه تبلیغات،تبلیغات این اشخاص به چشم نمیان و اصطلاحا آب توی هونگ کوبیدنه!

۲.چون تبلیغات توی مراکز تبلیغاتی نیازمند داشتن جواز کسب و یا مدرکی دال بر اینکه این شرکت ثبت شده و سازماندهی شده زیر نظر اتحادیه اس و باید طبق نرخ مصوب کار کنن،که این اشخاص در ۹۰% موارد اضافه بر نداشتن مکانیت ثابت بصورت سیار کار میکنن و مکانیت ثابتی ندارند که بخوان جواز داشته باشن و نرخ ها رو بیشتر از نرخ مصوب میگیرند از مردم و اصلاحا خودشون نرخ تعیین میکنن پس از این نوع تبلیغات هم محروم هستن.

۳.مهمترین علت و دلیل این اشخاص این هستش که مردم نیاز دارند به این برچسب ها که همیشه در دسترسشون باشه و هر موقع از شبانه روز که بخان خیلی راحت برن جلوی در خونشون و یه شماره بردارند و تماس بگیرن برای گرفتن خدمات از این برچسب های مزاحم...

حالا راه حل چیه؟

* اگر نخوایم یه طرفه به قاضی بریم میشه گفت مردم و شهروندان هم در این کار زشت خواسته و ناخواسته شریک هستن چون این خود مردم هستن که از این طریق درخواست خدمات میکنن و این نوع تبلیغات رو رواج میدن. به قول معروف میگن تا تقاضایی نباشه متقاضی هم نیس.یعنی اگر مردم از این برچسب ها شماره برندارند و تماس نگیرن کمتر از یکماه این شرکت ها و اشخاص که ببیند کسی نیس که که از این طریق تماس بگیرند دیگه برچسب نمیزنند و میشه گفت بهترین و موثرترین راه مبارزه کردن با این برچشب های مزاحم این هستش که مردم از روی این برچسب ها تماس نگیرن و این‌نیاز به یه آگاهی و همت تمامی مردم داره و سهم شمایی که دارید این مطلب رو میخونید این هستش که این مطلب و تفکر رو رواج بدید.

مردم میتونن خیلی راحت الان با یه جستجوی ساده توی اینترنت و یا اپلیکشین های متفاوتی که در این رسته فعالیت میکنن و یا استفاده از روزنامه و مجلات و ... بهترین شرکت های ارائه این خدمات رو با کمترین هزینه قابل اعتماد و ویژگی هایی مثل ضمانتامه که این شرکت ها برای رقابت با همکارای خودشون ازائه میدن پیدا کنن و هم به این شرکت ها و افرادی که برچسب میزنن بفهمونن کارشون اشتباه ست و هم خود این افراد وقتی ببینن که کسی بهشون زنگ نمیزنه دیگ این روش تبلیغاتی رو انجام نمیدن...

*اگر این مطلب رو با دیگران اشتراک بزارید ما رو هم در این راه هدایت کردید ولی ما دوس داریم این تفکر رو رواج بدیم نه فقط اینکه سایت ما گسترش پیدا کنه پس خیلی راحت میتونید این تفکر رو گسترش بدید بدون اینکه نیاز باشه منبع رو ذکر کنید ما این اجازه رو به تمامی افراد میدیم پس دیگ منتظر نباشید و همین الان شروع کنید نا یه معضل چندین ساله رو با یه راه کار ساده از بین ببریم.

#کمپین_نه_به_برچسب


مطالب مرتبط:

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...