نوشته شده در۲۳ خرداد ۱۳۹۷

شناخت و راهنمای خرید انواع توالت فرنگی

شناخت و راهنمای خرید انواع توالت فرنگی

شاید شما هم از دسته افرادی باشید که توی خونتون توالت فرنگی داشته باشید و برخلاف کوچکترین مشکل توی این توالت نیاز به سرویسکار برای تعمیر،تعویض و جابجایی و نصب این توالت داشته باشید.
ما در این پست بصورت نوشتاری و تصویری مکانیزم این نوع توالت که شامل خود توالت و مکانیزم تخلیه آب میشه رو توضیح میدیم.
توالت های فرنگی بسیار متفاوت هستن و از توالت های فرنگی گرفته تا توالت های دیجیتالی که تمام اتوماتیک هستن و کارهای متنوع و امکانات خاصی دارند که شاید به ذهن شما هم خطور نکنه! ولی توالت هایی که معمولا توسط ما ایرانی ها استفاده میشه توالت های ساده ای هستن که در عین حال که تفاوتهایی در شکل ظاهری اونها وجود داره ولی مکانیزم یکسانی دارند و به دو نوع یک تیکه و دو تیکه تقسیم میشوند.
این توالت ها از دو بخش کلی تشکیل شده اند: 
۱.بخش کاسه توالت 
۲.بخش سیفون یا تخلیه آب
بخش کاسه توالت یا نیشیمنگاه توالت دارای یک قامه یو U شکل هستش که در اون همیشه مقداری آب برای عدم نفوذ بوی گازهای فضولات به بیرون دارد.
بخش سیفون و یا تخلیه آب هم معمولا دارای دو بخش هستش : 

۱.شناور یا فلوتر : که عمل ورود آب تا حد معین رو برعهده داره و بخش دکمه ی تخلیه که کار تخلیه آب به داخل کاسه توالت رو بر عهده داره. و در حالت کلی این مکانیزم ها رو به دو دسته از بغل و از کف تقسیم میکنن.

۲.تخلیه آب : این قسمت شامل یه دکمه و یک دریچه هستش که معمولا دکمه رو در محلی میزارن که به راحتی قابل دسترس باشه و با فشار دادن این دکمه دریچه ای که داخل مخزن هستش باز میشه و آب ذخیره شده به یکباره به داخل کاسه توالت ریخته میشه البته این روش تخلیه متفاوت هستند و در حالت کلی به ۴ دسته تقسیم میشن :

1) سیستم تخلیه ریزشی یا Washdown Flushing System

2) سیستم تخلیه گردابی یا Vortery Flushing System

3) سیستم تخلیه واتر جت یا Water- Jet Flushing System

4)سیستم تخلیه توربوجت یا Turbo – Jet Flushing Syste

جدیدترین مدل از انواع توالت فرنگی ، توالت‌ فرنگی با سیستم تخلیه سوپر جت می‌باشد. سیستم تخلیه این مدل توالت فرنگی علاوه بر داشتن تمام خصوصیات واتر جت ، دارای مکانیزم مخصوص به خود است که باعث می‌شود علاوه بر مصرف آب کمتر، تخلیه بهتری نیز داشته باشد.معایب و مزایا :

  • مدت زمان کم برای تخلیه آب (۵ ثانیه)
  • مصرف آب کمتر نسبت به همه سیستم‌‌ها
  • تخلیه بهتر

با انواع توالت فرنگی از نظر نوع سیستم تخلیه آشنا شدید. امیدواریم شما نیز با مطالعه این مقاله بهترین انتخاب را در زمان خرید انجام دهید. 


مطالب مرتبط:

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...