نوشته شده در۲۶ خرداد ۱۳۹۷

شناخت ابزار لوله بازکنی

شناخت ابزار لوله بازکنی

شاید برای کسانی که به کار فنی علاقه دارند و یا در عرصه ی لوله کشی و لوله بازکنی و ... و حتی افراد عادی جالب باشه که لوازم شغل لوله بازکنی رو بشناسند که ما بصورت مختصر در این پست به اون پرداختیم:۱.فنر لوله بازکنی : 

فنر لوله بازکنی که معمول ترین وسیله برای باز کردن لوله های فاضلاب مورد استفاده قرار میگیره.
جنس این فنر ها معمولا از آلیاژ فولاد ضد زنگ هستش ولی گاها از جنس آهن و حتی گالوانیزه هم ساخته میشن.
قطر و بر این فنر ها متفاوت هستن چون برای مصارف و لوله های متفاوت مورد استفاده قرار میگیرند و مثلا فنرهای که برای لوله ای خانه با قطر ۶۳_۹۰_۱۲۵ استفاده میشه با فنر های که برای لوله های بزرگ کارخانه و مجتمع های بزرگ استفاده میشن متفاوت هستند.

انواع فنر لوله بازکنی

۲.محلول و پودرهای لوله بازکن 

گستره و تنوع مواد های لوله بازکن بسیار متفاوت هستند و این مواد بصورت محلول و پودر هستن و مواد تشکیل دهنده بسیار متفاوت و با قیمت و کیفت های متفاوت...
معمول ترین مواد مورد استفاده اسید سیاه،جوهر نمک،پودرهای اسیدی و قلیایی،کانتین،تیزآب اکسید و .... هستن که برای هر لوله باید از یک نوع ماده استفاده کرد.

محلول لوله بازکنی

۳.تراکم باد (دستگاه پمپ باد ) :

این دستگاه که از اسمش هم مشخصه با ایجاد تراکم باد و تخلیه یکجای اون به داخل لوله باعث باز شدن لوله و فشار با رسوب،فضولات و هرگونه جسم موجود در لوله و هدایت اون تا خط اگو میشه.

دستگاه تراکم هوا

۴.دستگاه ژنراتور:

این دستگاه که معمولا در اختیار شرکت های تاسیساتی و لوله بازکن ها میباشد دستگاهیست که چند سالی کارد بازار شده و کار با فنر لوله بازکنی رو بسیار راحت کرده است.همونطوری که در بخش توضیحات ابزار فنر لوله بازکنی گفته شد،فنز لوله بازکنی نیاز به موتوری برای چرخش و هدایت اون به داخل لوله است‌این موتور یا به وسیله دریل های قدرتی تامین میشود و یا دستگاه ژنراتور...
این دستگاه با چرخش دورانی به دو طرف باعث خرخش فنر و ورود و خروج فنر به داخل و در آوردن فنر از داخل لوله میشود و عملا دستگاه ژنراتور بدون وجود فنر لوبه بازکنی ابزاری در جهت باز کردن لوله تلقی نمی شود و مکمل این دستگاه فنر لوله بازکنی است.

دستگاه ژنراتور لوله بازکنی

* استفاده و کارکرد این ابزار نیازمند تجربه و دانشی است که متخصصان این مشاغل طی چندین سال کار و با آگاهی کامل از آنها استفاده میکنند.در صورتی که خواستار استفاده از هر کدام از این ابزار هستید حتما از یک متخصص این حرفه مشاوره بگیرید.

* تاسیسات مشهد با بیش از 20 سال سابقه در امور تاسیساتی ( لوله بازکنی در مشهد) با کادری مجرب و پیشرفته ترین ابزار و تکنولوژی روز دنیا در خدمت شما همشهریان عزیز مشهدی است.

لوله بازکنی مشهد


مطالب مرتبط:

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...