نوشته شده در۲۵ تیر ۱۳۹۷

انواع فلاش تانک ها

انواع فلاش تانک ها


فلاش تانک را چه کسی اختراع کرد ؟

اولین فلاش تانک در سال ۱۵۹۶ توسط "جان هرینگتون" که از درباریان انگلیس بود ساخته شد. او این فلاش تانک را برای قصر مادربزرگش ، ملکه الیزابت اول ساخت.

در سال ۱۷۷۵ میلادی اولین فلاش تانک و سیستم لوله کشی آن بنام الکساندر کامینگ به ثبت رسید. او توانست لوله ای به شکل s بسازد ، تا از انتقال بوی فاضلاب به داخل سرویس جلوگیری شود.

اولین فلاش تانک جهانانواع فلاش تانک :

  • فلاش تانک دو گانه

مخزن فلاش تانک در مدل دوگانه ، به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم می شود ، و خروجی هرکدام جداگانه قابل تنظیم می باشد. با استفاده از فلاش تانک های دو گانه ، می توانیم ۵۰ تا ۷۰ درصد صرفه جویی در مصرف آب داشته باشیم. می توان گفت نام دیگر این محصول فلاش تانک دو زمانه نیز می باشد.


  • فلاش تانک آنتی باکتریال

فلاش تانک آنتی باکتریال از نظر عملکرد و ظاهر تفاوتی با مابقی مدل ها ندارد، تنها فرق این فلاش تانک آنتی باکتریال بودن مواد و مصالح ساختار آن است.


  • فلاش تانک اتوماتیک

فلاش تانک اتوماتیک یکی دیگر از انواع مدل های این محصول می باشد، که بصورت اتوماتیک با باز شدن درب سرویس بهداشتی شروع به کار می کند. این فلاش تانک میزان معینی از مخزن آب را تخلیه می نماید.


  • فلاش تانک توکار

به این فلاش تانک ، فلاش تانک توکار یا همان سیفون های رایج گفته می شود. مخزن فلاش تانک های توکار در دیوار قرار گرفته و دکمه تخلیه آب آن در دیوار تعبیه شده است . این مدل فلاش تانک هم مناسب مکان های شلوغ هستند ، هم برای منزل بسیار کارآمد می باشند ، زیرا ظاهر زیبایی به سرویس بهداشتی می بخشد و فضای کمتری را اشغال می کند.


*یکی از نکاتی که در استفاده از فلاش‌تانک باید مورد توجه باشد میزان آب مصرفی این محصولات است. چرا که فقط ۲۰ درصد مصرف آب در توالت‌ها صرف نظافت شخصی می‌شود و ۸۰ درصد بقیه آبی است که در خروجی فلاش‌تانک‌ها مستقیماً به فاضلاب تبدیل می‌شود. پس در هنگام خرید فلاش تانک حتما این نکته را مورد توجه قرار دهید. 


 


مطالب مرتبط:

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...