نوشته شده در۱۶ آذر ۱۳۹۷

شکایت از لوله بازکنی (صنف اتحادیه لوله بازکنی)

شکایت از لوله بازکنی (صنف اتحادیه لوله بازکنی)

اتحادیه صنف تاسیسات مکانیکی ساختمان که یکی از رسته های زیرشاخه آن صنف لوله بازکنی ها نیز میباشد یکی از فعال ترین اتحادیه صنف های مشاغل در شهر های مختلف است و اتحادیه صنف لوله بازکنی مشهد هم از این قائده مستثنا نیست!

با توجه به اینکه علت های ذکر شده در نرخنامه بسیار متعدد و گیج کننده است و همچنین قیمت بالای خدمات لوله بازکنی گاها مشتری بعد از درخواست سرویس ووارائه فاکتور حتی با تصویر نرخنامه باز هم مبلغ را بالاتر از حد میداند و ترجیح میدهد بصورت مستقیم از اتحادیه مربوطه درخواست نرخ خدمات را داشته باشد.

ما در اینجا مهمترین علتهای تاثیر گذار در نرخ خدمات را عنوان میکنیم.

۱.نرخ بر اساس متراژ فنر :

منظور از متراژ فنر همان متراژی است که سرویسکاران برای باز نمودن لوله داخل لوله فرو میبرن.مثلا نرخ فنر ۱۰ متری برای لوله آشپزخانه در داخل نرخنامه اتحادیه (در این تاریخ یعنی آذرماه سال ۱۳۹۷) مبلغ ۸۵۰۰۰ تومن عنوان شده که معمولا بخاطر بازار رقابتی این شغل بسیاری از همکاران نرخ های بین ۵۰ تا ۸۵ هزار تومن هم عنوان میکنند.

۲.سختی کار:

بسیاری از لوله ها برای باز شدن نیاز به زمان و تجربه و یختی کار زیادی برای باز شدن هستند که در این باره اتحادیه نظری جز کندن برای مشتریان ندارند ولی سرویسکارانی بسیاری هستند که تلاش میکنند با سریعترین روش و کمترین هزینه و البته بدون آسیب رساندن به لوله ها این کار را برای مشتریان انجام دهند تا مشتریان هزینه کمتری متحمل شوند و البته از کنده کاری و بنایی هم کار بسیار زمان بر و پرمشغله و هزینه بری هست هم جلوگیری نمایند ولی در این باره بهترین راه همان توافق بین کارفرما و سرویسکاران است.

۳.جنس لوله :

جنس لوله ای که باعث گرفتگی شده است هم نقش مهمی در امر قیمت دهی دارد به طوری که برای مثال: لوله ای از جنس پلی اتیلن برای باز کردن شاید هزینه اجرتی بین ۳۰_۵۰ هزار تومان و کمتر از ۲۰ دقیقه زمان بر باشد ولی اگر همان لوله چدنی باشد هزینه شاید دوبرابر و زمانی حداقل ۶۰ دقیقه ای نیاز باشد.

۴.مواد‌ مصرفی:

بسیاری از لوله ها بر اثر جرم و رسوبی که طی سالیان در لوله میماند و سفت میشود نیاز به شست و شو و رسوب زدایی دارند که برای اینکار از مواد مخصوص لوله که بهترین کارایی را داشته باشد و آسیبی به لوله ها نرساند استفاده میکنند و این مواد قیمت های متفاوتی دارند که اشتباها مشتریان این مواد را با اسید مقایسه میکنند و گاها خود مشتری برای رفع گرفتگی نیز از اسید استفاده میکنند که جز آسیب بیشتر و متحمل شدن هزینه بیشتر چیزی در برندارد!

در پایان ما به مشتریان عزیز توصیه میکنیم در این باره ابتدا درخواست بازدید و قیمت دهی تقریبی از سرویسکاران نمایند و سپس تصمیم به تعمیر یا باز نمودن لوله ها نمایند تا خدایی نکرده با همکاران و سرویسکاران به مشکلی نخوردند تا نیاز به مراجعه و پیگیری از طریق اتحادیه نمایند.

شرکت لوله بازکنی مشهد آنلاین با توجه به بروز این اتفاقات مشاوره و مسئول متخصصی را در این زمینه برای رفع این ابهامات و مشکلات در دفتر مرکزی نموده که شما مشتریان عزیزی که چه از این شرکت و چه از شرکت های دیگر همکارانمان درخواست سرویسی داشتید میتوانید با تماس مستقیم با مدیریت به شماره ۰۹۱۵۴۱۶۴۷۰۷ و یا از طریق فرم داخل سایت (ثبت شکایات)  درخواست و مورد شکایت را عنوان کنید تا کمتر از چند دقیقه برای رفع مشکل پیگیری و اقدام نماییم.

با تشکر از شما مشتریان فهیم_محمدی


مطالب مرتبط:

3 نظر

 1. این محلول لوله بازکنی چی هست آیا آنالیز داره و قیمت اون چند هست و میزان مصرف آن چقدر
  1. saeedtour
   با سلام.محلول های مصرفی لوله بازکن بسیار متنوع هستند باید از سرویسکار بخواهید کاملا اسم،مشخصات و نحوه اثرگذاری رو براتون کاملا توضیح بدهند
  قیمت محلول های لوله باز کنی چقد است؟ برای ما 8 لیتر استفاده کردن لیتری 60 هزار تومن. 500 هزار تومن از ما درخواست کردن. ایا درسته؟
  لوله باز کنی را برای باز کردن لوله توالت آوردیم ابتدا برای فنر زدن آمد و بعد از ۲ دقیقه اعلام کرد لوله ها گرفته است. لازم است فنر ۳ نظام بزند. بنابراین با قانع کردن شروع به فنر زدن کرد.چند لحظه بعد دوباره ادامه کار فنر ۳ نظام کرد. و بعد از لحظاتی مجددا بحث را تکرار کرد. و در پایان تقاضای یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان کرد. و داد و بیداد راه انداخت و پولش را گرفت.
  نمی دانم این آقا قرار بود فقط لوله باز کند و بس و بابت اون ۸۰ بگیرد و برود کار را به یک میلیون و سیصد و پنجاه کشاند.
  می خواهم بدانم درخواست ایشان حق اش بوده یا نه لطفا راهنمایی کنید.