نوشته شده در۲۴ دی ۱۳۹۷

تشخیص پر بودن چاه : از کجا بفهمیم چاه فاضلاب پر شده ؟؟

تشخیص پر بودن چاه : از کجا بفهمیم چاه فاضلاب پر شده ؟؟

اگر شما هم در منزل یا محل کارتون یا ... دارای چاه هستید و شک دارید که چاه پر شده یا لوله ها دچار گرفتگی شده توصیه میکنیم مطلب زیر رو مطالعه کنید.

چگونه بفهمیم چاه پر شده است؟

علائم پر شدن چاه در بیشتر مواقع قابل ملاحضه است و بسیاری از افراد میتوانند خودشان این موضوع را بفهمند که در زیر به چند مورد از آنها اشاره میکنیم :

1.بالا زدن آب از لوله ها :

از لوله های متصل به آن چاه،لوله هایی که در پایین ترین سطح هستند مانند کفشورهای حمام توالت پیلوت و ... آب بالا می آید.

2.تدریجی پر شدن و خالی شدن آب لوله ها : 

اگر مشاهده کردید که از لوله ها آب بالا زده و شک داشتید که لوله گرفتگی داره یا چاه پر شده نیاز به آزمایش ساده ای دارید.آخر شب ابتدا چند ثانیه شیر آب را باز کنید و اجازه دهید تا مقطعی آب بالا بیاید سپس آخرین نقطه که آب به آن رسیده را علامت بزنید و صب ببینید آیا سطح آب پایینتر رفته یا خیر. اگر سطح آب پایین رفته بود دوباره شیر آب را بازکنید و اجازه دهید آب بالا بزند.اگر بیشتر از 2-1 دقیقه زمان برد تا آب بالا آمد به احتمال 99% چاه شما پر شده است.

*به دلیل شنی بودن چاه ها آب داخل لوله ها به آرامی در چاه جإب زمین میشود.

3. مرطوب شدن اطراف دریچه چاه :

اگر بیشتر از 24 ساعت از بالا زدن آب گذشته باشد و مکان درب چاه را میدانید مشاهد میکنید که از اطراف موزایک های لبه چاه آب بالا میزند یا اطرافش کاملا مرطوب شده است که نشان از پر بودن چاه دارد.

4.تست صدا انجام دهید :

ابتدا چند شیر منزل را کمی باز کنید.سپس  یک لیوان ساده را بصورت دوران شده روی دریچه چاه قرار دهید و گوش خود را روی آن بزارید اگر صدای ریزش آب به درون چاه را شنیدید پس چاه شما پر نشده و اگر صدایی نشینید و آب بالا زد از لوله ها به احتمال فراوان چاه پر شده است.

5. دست به کار شوید : 

یک تیشه یا کلنگ بردارید و دریچه بالای چاه را به آرامی شروع به کندن کنید و پس از برداشتن سنگ محافظ چاه با چراغ قوه نگاهی به داخل چاه بندازید و وضعیت چاه را مشاهده کنید.

*به آرامی شروع به کندن کنید و بسیار با احتیاط کار کنید تا خدایی نکرده مشکلی در جهت ریزش درچه بالایی پیش نیاید.


امیدوارم به نتیجه ای که میخواستید رسیده باشید.

حال اگر موفق نشدید اصلا نگران نباشید کافیست تلفن رو بردارید و با ما تماس بگیرید تا در کمترین زمان سرویسکار حرفه ای ما خدمت شما برسن و براتون تشخیص بدن که آیا لوله دچار گرفتگی شده یا چاه پرشده که در هر دو صورت ما براتون مشکلتون رو رفع میکنیم.

شرکت تاسیسات مشهد با داشتن مجرب ترین اکیپ لوله بازکنی و داشتن انواع ماشین های تخلیه چاه و لجن کش در همه ی سایز ها ( از 6 الی 20 تن ) آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز میباشد.


شماره تماس شبانه روزی :   

4707 416 0915


مطالب مرتبط:

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...